شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩ - 
1 2
 
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی

حضور ائمه جماعات (جهادگران سلامت) در عرصه مبارزه با بیماری کووید-19

حضور جهادگران سلامت در عرصه مبارزه با بیماری کووید -19

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده:

حضور ائمه جماعات مراکز زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و رابطین دفتر نهاد رهبری جهت آموزش اصول مراقبت های اولیه پرستاری از تاریخ1399/10/9 در دانشکده پرستاری و مامایی در حال انجام است.

 شیوع ویروس کرونا در کشور، مردم را با شرایط جدیدی مواجه کرده است، بحران در حوزه سلامت و اقتصاد که به گفته مقامات از آن به‌عنوان دوگانه «معیشت، سلامت» یاد می‌شود به یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه تبدیل‌شده است.

آنچه که در این‌ بین از وقوع شرایط وخیم در زندگی مردم جلوگیری کرده، پای‌کار آمدن گروه‌های جهادی است، قشرهای مختلف مردم به‌ویژه جوانان با گسترده شدن بیماری کرونا در جامعه، برای کاهش تبعات مختلف این بیماری وارد میدان شدند و در حوزه‌های مختلف ازجمله در حوزه‌های سلامت، بهداشت و اقتصاد کارهای بزرگی رقم زدند.

مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها در قبال حل مسائل و رفع مشکلات زندگی مردم با شروع بحران کرونا، دوچندان گردید و نهادها از برداشتن گام‌هایی بلند در ایجاد و ارتقاء زیرساخت‌های لازم و متناسب‌سازی خدمات با اقتضائات بحران به‌وجود آمده، ناگزیر شدند. در این بین، فرمایشات داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در کنترل اوضاع، دلگرمی دادن به کادر درمانی و به میدان کشاندن عموم مردم برای مقابله همه‌جانبه، تأثیر بسزایی داشت و احساس مسئولیت، همدلی و ایثار پزشکان، پرستاران و مسئولین درمانی و همراهی جوانان انقلابی، اعم از طلاب، بسیجیان و دانشجویان از یکسو و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پدافند غیر عامل و غیرحضوری کردن بسیاری از خدمات، شرایطی را ایجاد کرد که از تبدیل شدن تهدید به فرصت حاصل شد.

در این بین طلاب گرامی نیز با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود با ساماندهی مناسب،به ‌اندازه نقش و توان خود توانسته‌اند در مقابله با این بیماری برخیزند. ائمه جماعات تهران نیز از این امر مستثنی نبوده و جهت کسب آموزش اصول مراقبت های اولیه پرستاری فعالیت خود را آغاز نموده اند.

در این دوره 15 روزه، 5 گروه 10 نفره از طلاب، تشکیل شده که هر گروه سه روز آموزش خواهند دید و در جهت ترویج بهداشت عمومی به عنوان همیاران سلامت و مددکاران کادر‌های پزشکی جهت خدمت در عرصه های مختلف، آماده خواهند شد.

لازم به ذکر است حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده، مسئول محترم نهاد رهبری دانشگاه نیز از برگزاری این دوره بازدید نموده و از زحمات ریاست دانشکده و کادر آموزشی در برگزاری این دوره قدردانی نمودند.

 


روابط عمومی دانشکده


١١:١٠ - يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٣٦٨    /    تعداد نمایش : ١٨٥خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - دانشکده پرستاری ومامایی
آدرس :تهران ، خیابان ولی عصر ، تقاطع نیایش ،   مقابل بیمارستان قلب شهیدرجایی ،            دانشکده پرستاری ومامایی                           نمابر : 88655363-021                        کدپستی : 1985717443
تلفن : 70-88655366 - 021
پست الکترونیک :sbnmf@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.