پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩ - 
1 2
 
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشکده

فیلم طریقه صحیح شستن دستها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا /جدیدترین توصیه‌های وزارت بهداشت درباره «کرونا»

  

 

  فیلم طریقه صحیح شستن دستها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

 

 


علائم ویروس جدید کرونا همان علائم بیماری سرماخوردگی است. تب، گلودرد، آبریزش بینی، سرفه، سردرد و بدن درد از جمله نشانه های بروز بیماری کروناست.

۷۰ درصد افرادی که تا به امروز به ویروس کرونا مبتلا شده اند، حدود پنج روز تا یک هفته بهبود پیدا کرده و می کنند؛ ۳۰ درصد ممکن است دچار علائم شدید سیستم تنفسی فوقانی و تحتانی و ریه شوند؛ ضمن اینکه ۵ درصد ممکن است به علت شدت بیماری نیاز به بستری در بخش آی سی یو تنفسی داشته باشند.

در تماس با سطوح آلوده یا به محض ارتباط با افراد دیگر باید ۱۵ تا ۳۰ ثانیه دست خود را با آب و صابون بشویند یا با محلول ضد عفونی کننده و الکل دار که در همه جا قابل دسترسی است، ضدعفونی کنید.

اگر فردی سرماخوردگی داشت، حداقل در دوره واگیر آن از ارتباط با دیگران و روبوسی کردن خودداری کند، از ماسک استفاده کرده یا اگر ماسک نبود از دستمال استفاده کند و سپس آن را در کیسه پلاستیکی قرار داده و در سطل زباله بیندازد. اگر موارد یاد شده وجود نداشت، فرد می تواند از قسمت داخلی آرنج  یا آستر داخلی خود هنگام عطسه کردن استفاده کرده تا از انتشار این ویروس به دیگران جلوگیری کند.

دستورالعمل و توصیه های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی درباره پیشگیری از کرونا : دستها را مرتب با آب و صابون بشویید از دست دادن و بوسیدن افراد دارای علائم سرماخوردگی خودداری کنید . هنگام عطسه و سرفه از دستمال استفاده کنید . از مواد غذایی بهداشتی و مطمئن استفاده کنید .


١٧:٠١ - پنج شنبه ١ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٣٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٨خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - دانشکده پرستاری ومامایی
آدرس :تهران ، خیابان ولی عصر ، تقاطع نیایش ،   مقابل بیمارستان قلب شهیدرجایی ،            دانشکده پرستاری ومامایی                           نمابر : 88655363-021                        کدپستی : 1985717443
تلفن : 70-88655366 - 021
پست الکترونیک :sbnmf@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.