شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩ - 
1 2
 
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مفدا بهشتی

سهیلا ایرانی دانشجوی کارشناسی ارشد مراقبت ویژه نوزادان نایب قهرمان پرتاب دارت آنلاین در دانشگاه شد

به گزارش مفدا بهشتی، سهیلا ایرانی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری گرایش مراقبت ویژه نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیست و هفت ساله، متولد شهرستان بناب از توابع استان آذربایجان شرقی و ساکن تهران است. این دانشجوی پرافتخار دانشگاه توانست در نخستین تجربه ارزشمند خود از شرکت در مسابقات پرتاب دارت آنلاین کشور مقام نایب قهرمانی را از آن خود کند. روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گفت و گویی را با این دانشجوی ورزشکار دانشگاه انجام داده است که در ادامه نظر شما را به آن جلب می کنید.

.   چگونه شد که به ورزش دارت علاقه مند شدید؟ در خصوص سابقه فعالیت در این ورزش هم توضیح دهید.

در سال 1398 به مناسبت هفته ورزش، یک دوره مسابقات بین خوابگاهی در دانشگاه برگزار شد. من هم به عنوان شرکت کننده در مسابقه انفرادی دارت شرکت کردم و باتوجه به امتیازی که کسب کردم شماره تماس بنده در اختیار مربی قرار داده شد و پس از ملاقات حضوری با مربی، آموزش ابتدایی را شروع کردم و به مرور زمان به این ورزش علاقمند شدم و تصمیم گرفتم رشته دارت را به صورت حرفه­ای ادامه بدهم. در دی ماه همان سال پس از یک هفته تمرین، در مسابقات منطقه 10 کشوری، که به صورت گروهی دو نفره برگزار می شد، حضور پیدا کردم و مقام سوم مسابقات را کسب کردیم. هدف بعدی پیش­رو مسابقات المپیاد کشوری بود که تمرین­های فشرده به صورت گروهی انجام می شد، ولی متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا مسابقات یک هفته قبل از تاریخ معین کنسل شد. با این وجود من صفحه دارت را با هماهنگی دانشگاه امانت گرفتم و روزهای قرنطینه تمرین لازم را به صورت انفرادی انجام دادم. در اردیبهشت ماه امسال در مسابقات کشوری شرکت کردم و در دومین تجربه حضور در مسابقه دارت که به صورت آنلاین برگزار شد، توانستم مقام دوم را کسب کنم.

.  کمی در خصوص این دوره از مسابقات با این شکل از برگزاری توضیح دهید؟

مسابقات از طریق پیج اینستاگرام ویژه مسابقات دارت و بقیه کانال­های واتساپ، مربوط به دانشگاه اطلاع رسانی شد و به صورت مجازی ثبت نام صورت گرفت. مسابقات دور اول به صورت گروهی انجام شد، شرکت­کنندگان در گروه­های واتساپ 4 نفره عضو شدند و دو نفر به عنوان داور اصلی و داور ناظر نیز در گروه حضور داشتند. قوانین بازی در گروه­ها به اشتراک گذاشته شد و فیلم­های آموزشی لازم در خصوص نحوه برگزاری مسابقات به صورت آنلاین، قبل از شروع مسابقات در همه گروه­ها بارگزاری شد. با استفاده از تماس تصویری، دو نفر رقابت کننده، بازی خود را انجام دادند و در صورت لزوم امتیازات دو طرف با جابجایی دوربین توسط رقیب چک می شد و امتیازات توسط دو نفر رقابت­کننده و داور ثبت شد، بنابراین مشکلی از نظر امتیاز شماری به وجود نیامد. برندگان مسابقه وارد دور بعدی مسابقات که به صورت حذفی بود، شدند و در گروه دیگری با نام اختصاصی آن دوره عضو شده و با معرفی داور، به راحتی با رقیب خود آشنا شده و به همان روال قبل بازی خود را انجام دادند. بدین­ترتیب مسابقات به صورت کاملاً منظم و با هماهنگی دو نفر رقابت­کننده صورت گرفت.

.  آیا پیش از این سابقه شرکت در مسابقات به شکل آن لاین و مجازی را داشتید؟

خیر. این دور از مسابقات اولین تجریه مسابقه آنلاین من بود.

.  با توجه به شرایط حاضر، مجازی برگزار شدن مسابقات را امکان و فرصت می دانید، یا تهدید؟

از نظر من، مسابقات مجازی قطعاً فرصت مناسبی برای دوستان علاقمند به رشته های ورزشی است. علاوه ­بر امکان تمرین منسجم در روزهای قرنطینه، یک تفریح سالم و بهانه خوبی برای این است که در خانه بمانیم.

.  آیا به فعالیت های دیگری به غیر از ورزش دارت  هم می پردازید.

در کنار این رشته ورزشی، از سال 1398 رشته دوچرخه سواری را انتخاب کردم و چند سفر به صورت سایکل توریست را تجربه کردم. در کنار پایان نامه مقطع ارشد هم، چند طرح پژوهشی مصوب سامانه پژوهان را به عنوان مجری همکار در دست کار دارم.

.  از مسوولین در راستای حمایت از شما، چه انتظاری دارید؟

وسیله­های لازم این رشته ورزشی که الان بنده استفاده می­کنم، به صورت امانت از طرف دانشگاه تهیه شده است، با توجه به این که این رشته ورزشی در سطوح بالاتر، نیازمند وسیله­های کاملاً حرفه­ای و شخصی است و هزینه بالایی را در بر می گیرد، ازمسئولین محترم خواهشمندم در جهت تهیه دارت حرفه­ای و صفحه دارت، بنده را حمایت کنند. موضوع مهم دیگر در رابطه با هزینه تمرین در باشگاه است، که با توجه به بلندمدت بودن این فرآیند و اهمیت حضور و تمرین در باشگاه، از مسئولین تقاضا دارم در جهت تأمین این هزینه ها، منبع مالی مناسبی را در اختیار من بگذارند.

مصاحبه: حسن دانشمند

دبیر سرویس ورزشی مفدا بهشتی


١٥:٢٨ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٩١٩٨٣    /    تعداد نمایش : ١٦٦خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - دانشکده پرستاری ومامایی
آدرس :تهران ، خیابان ولی عصر ، تقاطع نیایش ،   مقابل بیمارستان قلب شهیدرجایی ،            دانشکده پرستاری ومامایی                           نمابر : 88655363-021                        کدپستی : 1985717443
تلفن : 70-88655366 - 021
پست الکترونیک :sbnmf@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.