جمعه ٠٤ مهر ١٣٩٩ - 
1 2
 
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب چهار پله‌ ایده تا اختراع به همراه پاگرد مهارت‌افزایی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده پرستاری و مامایی، «صادق جنگجو؛ دانشجوی کارشناسی پرستاری» در سال جاری، کتاب چهارپله‌ی ایده تا اختراع به همراه پاگرد مهارت‌افزایی را تحت نظر دکتر فروزان آتش‌زاده شوریده (عضو هیأت علمی دانشکده پرستاری و مامایی) و ویراستاری خانم سعیده روئین‌تن به چاپ رسانده است.

در دنیایی که فنون به سرعت در حال پیشرفت است و در زندگی روزمره‌ با چالش‌ها و مشکلات جدیدی رو به رو می‌شویم، خلاقیت و ایده‌پردازی جزء لاینفک زندگی بشر می‌شود که برای زندگی بهتر و سازگاری بیشتر با دنیای جدید باید از آن‌ها استفاده نمود. در همین اثناء، حرکت دانشگاه‌ها به سوی دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم، خلاقیت و نوآوری بیش از پیش را می‌طلبد. لذا این کتاب می‌تواند به عنوان راهنمای عملی دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور راهگشا باشد.

صرف نظر از شروع یک کسب و کار نوپا و رسیدن به رویای جهانی شدن، این کتاب می‌تواند راه حل‌های کاربردی و مناسبی برای حل مشکلات شغلی و روزمرّه ارائه دهد تا با یک نیازسنجی صحیح، مشکلات موجود را شناسایی نموده و با استفاده از فنون ایده‌پردازی، راهکارهای عملی و مناسبی ارائه دهد. با عنایت به اینکه راه رسیدن به موفقیت به صورت پلّکانی و مرحله به مرحله است، در این کتاب سعی شده که به صورت پلّه به پلّه با خوانندگان هم گام شده و راه رسیدن به موفقیت را به طور شفاف، ساده و روشن نشان دهد.

این کتاب شامل پنج فصل است و از پلّه‌ی نیاز سنجی که نحوه‌ی بررسی مشکلات اساسی و بنیادی را بیان می‌کند شروع می‌شود. در پلّه‌ی بعدی به ایده‌پردازی پرداخته و با بیان فنون کاربردی ایده‌پردازی به دنبال راه حلّی منطقی و درست برای حل مشکل موجود می‌گردد. در قسمت بعد به پلّه‌ی بسیار مهم تیم سازی و کار تیمی که بنای یک استارتاپ در این مرحله شکل می‌گیرد پرداخته شده است. در پلّه‌ی آخر نحوه‌ی ثبت ایده و اختراع و نحوه‌ی حفاظت از ایده‌های ارزشمند آموزش داده شده است. در فصل آخر یا همان پاگرد مهارت‌افزایی، مهارت‌های بالقوه‌ای مطرح گردیده است که با استفاده از آن‌ها می‌توان قابلیت‌های خود را تقویت نموده و راه رسیدن به موفقیت را سریع‌تر طی کرد.

این کتاب در 205 صفحه توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در 500 نسخه جهت استفاده دانشجویان کلیه رشته‌ها به ویژه رشته‌های علوم پزشکی کشور و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها به چاپ رسیده است.

 


٠٩:٣٨ - سه شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٣٢٧٣    /    تعداد نمایش : ١٥٥خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - دانشکده پرستاری ومامایی
آدرس :تهران ، خیابان ولی عصر ، تقاطع نیایش ،   مقابل بیمارستان قلب شهیدرجایی ،            دانشکده پرستاری ومامایی                           نمابر : 88655363-021                        کدپستی : 1985717443
تلفن : 70-88655366 - 021
پست الکترونیک :sbnmf@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.