دوشنبه ٠٧ مهر ١٣٩٩ - 
1 2
 
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی

سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن

بیست و ششمین روز از مرداد ماه یادآور بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن در سال 1369 و فرصتی برای مرور رشادت‌های این غیور مردان است.

سال 1369 سال پر تلاطمی برای مردم ایران بود، در گرماگرم تابستان، روز 26 مرداد سال 1369 بالاخره جمهوری اسلامی ایران با سربلندی توانست رزمندگانی را که مجاهدانه از دین و شرف و خاک کشور دفاع کرده بودند و در دست دشمن اسیر شده بودند‌، به وطن بازگرداند.

آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی‌ترین کسان به قضای الهی بودند. اینان سینه هایی فراخ‌تر از اقیانوس داشتند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند. آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسانیات رهایی یافته بودند.

امروز روز شادی ملت است، روزی که نه تنها خانواده‌های آزادگان خوشحال شدند بلکه تمام آزادگان جهان شاد بودند.

این روز را به سرکار خانم دکتر فاطمه ناهیدی آزاده بزرگوار، هم تبریک عرض می‌نمائیم . اولين زني كه با شروع جنگ تحميلي در قالب يك گروه امدادي داوطلبانه به جبهه‌هاي جنوب اعزام مي‌شود. ايلام، سر پل ذهاب ، گيلان غرب، خرمشهر از جمله مناطقي است كه وي در اوايل روزهاي جنگ در آنجاها حضور داشته و امور درماني و امدادي مردم جنگ زده و رزمندگان را انجام مي‌داده است كه در نهايت 21 روز پس از آغاز جنگ تحميلي عراق عليه ايران درمنطقه شلمچه به اسارت نيروهاي عراقي در مي‌آيد. وي قريب به 4 سال در بند رژيم بعثي اسير بوده‌اند و در 22 بهمن 1362 به همراه 190 رزمنده ديگر تحويل مسئولان ايراني در آنكارا و از آنجا به ايران منتقل شدند. با آروزی سلامتی این بانوی بزرگوار

روابط عمومی دانشکده


٠٩:٥٨ - يکشنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٥٣٢٩    /    تعداد نمایش : ٦٢خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - دانشکده پرستاری ومامایی
آدرس :تهران ، خیابان ولی عصر ، تقاطع نیایش ،   مقابل بیمارستان قلب شهیدرجایی ،            دانشکده پرستاری ومامایی                           نمابر : 88655363-021                        کدپستی : 1985717443
تلفن : 70-88655366 - 021
پست الکترونیک :sbnmf@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.