رسالت، چشم‌انداز و اهداف

 

رسالت

مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با استفاده از نیروی انسانی مجرب و متعهد و رعایت اصول علمی و اخلاقی به ارائه خدمات روانشناسی (غربالگری ،سنجش ، تشخیص روانشناختی، روان­درمانی و آموزش روانشناختی) و مشاوره (فردی، گروهی و تحصیلی) به دانشجویان پرداخته و با بهبود مستمر کیفیت خدمات، تکیه بر مشتری­ مداری، قانون­ مداری و عدالت ­محوری در راستای حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانشناختی مشتریان و ذی­نفعان(دانشجویان و خانواده آن­ها) گام برمی­دارد. این خدمات بدون هیچ­گونه تبعیضی بر اساس قومیت، زبان، مذهب، ملیت، تمول، تولد یا دیگر حالت ارائه خواهد شد.

 

چشم انداز

 • ما برآنیم تا به عنوان یکی از مراکز مشاوره نمونه ارائه­دهنده خدمات روانشناختی در کشور که همسو با چشم­اندازهای سلامت جسم و روان در سیاست­های کلان کشور است، گام برداریم.
 • ما برآنیم تا با متخصصین و نیروهای انسانی توانمند، پایبند اخلاق و منعطف در راستای رضایت­مندی دانشجویان و بهبود و ارتقاء کیفیت ارائه خدمات به مراجعان گام برداریم.
 • ما برآنیم تا با ارائه خدمات نوین، یکپارچه و مبتنی بر شواهد در جهت جلب رضایت کامل مشتریان و ذی­نفعان گام برداریم.
 • ما برآنیم تا نگرش مسئولین، دانشجویان و خانواده آن­ها و مراجعان را به مرکز و خدمات پیشرفته و متعالی آن مثبت نموده و به عنوان واحدی پیشرو و اثربخش در راستای ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی در بین سایر مراکز هم­طراز نمونه و الگو باشیم.

 

 اهداف

 • پایش آسیب­های اجتماعی و افت تحصیلی دانشجویان و برنامه­ ریزی برای کاهش آن­ها
 • برنامه ­ریزی برای ارتقاء مهارت­های زندگی و حل مسئله

 ما به دنبال این هستیم تا برنامه­ هایی که در ارتقاء سلامت روان دانشجویان اثر گذار می­باشند را مشخص و با بررسی نقاط قوت و ضعف آن­ها زمینه را برای رفع ضعف­ها و تقویت قوت­ها فراهم نماییم. بنابراین در گام اول ارزیابی از وضع موجود صورت می­گیرد و سپس برنامه عملیاتی تدوین و اجرا خواهد گردید.

 

 در این راستا باید تعیین شود که:

 1. -    چه اقداماتی می­بایست انجام شود؟
 2. -    مسئول انجام اقدامات تعیین شده چه کسی می­باشد؟
 3. -    چه زمانی هر یک از اقدامات و فعالیت­ها باید انجام شود و هر فعالیت تا چه زمانی بطول می­انجامد؟
 4. -    برای انجام اقدامات و فعالیت­های مربوطه چه منابعی نیاز است؟
 5. -    اطلاعات حاصل به چه کسانی باید منتقل شود؟
×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست