مـدیـر گـروه پرستاری بهداشت جامعه 


دکـتر سعید قاسمی 

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی پرستاری 

مرتبه علمی: استادیار و عضو هیات علمی 

لینک رزومه:   Fa       En

پست الکترونیک:   saeedghasemi20@sbmu.ac.ir    nm-community.health@sbmu.ac.ir 

شماره تماس:   88655366 داخلی 239

زمینه های تحقیقاتی مورد علاقه : Health education - Health promotion - Determinants of health


معرفی گروه پرستاری بهداشت جامعه

گروه آموزشی پرستاری بهداشت جامعه، یکی از گروه های مهم  دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. این گروه با ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی در رشته پرستاری سلامت جامعه در مقطع کارشناسی ارشد و تدریس دروس مختلف رشته پرستاری در مقطع کارشناسی، در چارچوب برنامه درسی ابلاغی شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حال فعالیت می باشد. بر اساس بسته تحول آموزش و الزامات اسناد بالا دستی، تاکید گروه بر ارتقای آموزش تئوری و بالینی، توسعه اخلاق حرفه ­ای، استفاده از فن­آوری­های نوین و بین المللی سازی می­ باشد.

اعضا هیئت علمی و آموزشی گروه پرستاری بهداشت جامعه شامل یک نفر دانشیار، 6 نفر استادیار و یک نفر مربی می باشند. در آموزش، بر ارتقا دانش، مهارت ها و نگرش دانشجویان در جهت برآورده نمودن نیازهای سلامتی و بهداشتی افراد جامعه تاکید و تمرکز می شود. همچنین از طریق ادغام پژوهش و آموزش سعی بر آن است که بیشترین تلاش خود را برای بهبود خدمات بالینی به افراد جامعه ارائه نماییم.

در این گروه رویکرد آموزش و یادگیری مبتنی بر دانشجو محوری و شایستگی محوری است، تا به دانشجویان کمک شود به دانش، مهارت ها، عملکرد و نگرش خود در ارائه مراقبت های سلامتی و بهداشتی به افراد جامعه با تسلط و مهارت کافی دست یابند.

 این گروه تلاش می کند علاوه بر انجام وظایف جاری، نقش پیشتازی خود را در طراحی و اجرای برنامه­ های بدیع و متعالی که قابل بهره گیری و الگوبرداری در سراسر کشور باشد، ایفا نماید. 

 

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست