**معرفی کتابخانه دانشکده پرستاری و مامایی

 تاریخ آغاز فعالیت قدیمی‌ترین مدرسه پرستاری این دانشکده از سال 1326 می‌باشد . هدف اصلی کتابخانه تقویت فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشکده و حمایت از برنامه های دانشگاه در جهت ارتقای سلامت، از طریق تهیه توسعه و تسهیل دسترسی به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز دانشکده و مدیریت بهره برداری از منابع علمی است.

 

**بخش امانت:

این بخش با فضایی به متراژ 400 مترمربع ارائه خدمات مینماید.این خدمات شامل امانت کتاب، انعکاس‌ پیشنهادها و انتقادهای مراجعین به مسئول مربوطه و دررابطه با تهیه منابع ،آماده‌سازی کتاب، صحافی،  وجین‌ مجموعه می‌باشد.درمجموع تعداد 10382 عنوان کتاب در سیستم امانت موجود است که 5432 عنوان کتاب فارسی  ،  4950 عنوان کتاب لاتین . تعداد 809 پایان نامه کارشناسی ارشد پرستاری ، 418 پایان نامه کارشناسی ارشد مامایی ، و 95 پایان نامه دکتری پرستاری و 64 پایان نامه دکتری بهداش باروری به همراه 275 عنوان طرح تحقیقاتی در این مرکز موجود می باشد.

 

**شرایط امانت:

این سرویس مختص اعضای کتابخانه میباشد و مراجعین غیرعضو ( دانشجویان و کارکنان تحت پوشش دانشگاه ع.پ. شهید بهشتی می‌توانند از منابع فقط جهت‌ مطالعه در محل کتابخانه استفاده نمایند.

 

**تعداد اعضای فعال : 2632 نفر

**بخش نشریات:

این بخش با توجه به توسعه اطلاعاتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، کاملا به صورت الکترونیکی در آمده و مراجعین محترم میتوانند به صورت آن لاین از نشریات و پایگاه های اطلاعاتی که در کنسرسیوم وزارت بهداشت ، تایید و فراهم شده است ، استفاده کنند. 

**اهم پایگاههای تخصصی به شرح ذیل می باشد :

Science direct

Scopus

Wiley

Ovid

ProQuest

Clinical key for nursing 

**بخش فهرستنویسی:

در این‌ بخش‌ فهرستنویسی‌ ( تهیه شناسنامه برای کتب ) بصورت کامپیوتری‌ جهت کلیه‌ کتب‌ انجام‌ می‌شود.

 

**بخش پایان نامه ها:

در این بخش ، دسترسی به پایان نامه ها کاملا بصورت باز بوده ، امکان خروج آن از کتابخانه تحت هیچ شرایطی میسر نمی باشد .برای سهولت استفاده مراجعین ،  امکان دسترسی به منابع بخش پایان نامه ها ، در سایت تخصصی کتابخانه بصورت کاملا رایگان میسر گردیده است .

 

**بخش اطلاع رسانی :

در این بخش جستجوی مقاله ، راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی ، اعتبار سنجی مجلات ، راهنمای نگارش پایان نامه و ... انجام میپذیرد.

 

**تجهیزات کتابخانه :

سیزده  دستگاه کامپیوتر،  که سه دستگاه ، خدمات امانت را ارائه می‌دهد وده دستگاه دیگر جهت جستجوی مراجعین و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد . یک دستگاه کامپیوترجهت فهرست نویسی استفاده می شود  از نرم‌افزار کتابخانه‌ای‌ آذرخش تحت وب استفاده می‌شود.

دو دستگاه اسکنر دستی ، یک دستگاه کپی ، دو دستگاه پرینتر ، یک دستگاه access point که با هماهنگی واحد IT  ، مراجعین مجاز به استفاده می باشند .

- یک دستگاه گیت امنیتی ( سه بازو ) ، یک دستگاه ACT  جهت فعال و غیر فعال کردن

- تعداد 37 عدد میز مطالعه جهت استفاده مراجعین ، دو عدد میز مطالعه جهت استفاده اساتید .

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست